Zanik kości a leczenie kanałowe

mam ruchomą czwórkę na górze robiona łatana kanałowo, zrobiłam RTG dentysta powiedział że jest stan zapalny pojawia się zanik kości i jest kieszonka przyzębowa mimo wszystko nic z tym nie zrobił. Czy da się jeszcze uratować tego zęba ?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

z opisu wynika że to połączenie problemu endodontycznego z periodontologicznym - wokół zębów leczonych kanałowo zanik kości niestety postępuje szybciej - postępowanie w dużej mierze zależy od pirwotnej przyczyny zmian - do dokładnej diagnozy i określeniapotrzeb leczniczych potrzebne jest conajmniej zdjęcie rtg
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Z opisu trudno wywnioskować jak duży jest zanik oraz jakiego stopnia jest ruchomość zęba. Powinna Pani udać się na konsultację do specjalisty periodontologa w celu dalszej diagnostyki i podjęcia leczenia.