Zanik lęków i złego samopoczucia w ciąży

brałam seronil 20mg pomogło. Życie było piękne, bałam się dalej różnych rzeczy, ale miałam poczucie że będzie dobrze, że jestem sprytna, zaradna, ładna. Poszłam do pracy po 2 latach znów ciężko, nie potrafiłam pogodzić się że coś zrobiłam źle, albo że nie zrobiłam, tłumaczyłam sobie, że nie ma ludzi idealnych, ale i tak spadek nastroju się utrwalił. Na szczęście zaszłam w 2 ciążę (mam już synka 3.5 r) i to był piękny czas. W pracy wszystkie problemy zniknęły, byłam zmobilizowana chętna do działa

W przypadku depresji oprócz farmakoterapii konieczna jest psychoterapia, która pozwoli poradzić sobie nie tylko z objawami, ale także z ich przyczynami. Pozwoli na zmianę, która jest konieczna. Zachęcam do umówienia się z psychologiem, psychoterapeutą.

Mgr Adam Horak Psycholog

Istotnie, leki antydepresyjne mogą poprawiać nastrój. Stąd kariera Prozacu, a Seronil (fluoksetyna) jest jego "braciszkiem" (generic). Same leki, nawet te najlepsze, nie rozwiążą problemów życiowych, a wspaniałe samopoczucie niekoniecznie może ułatwiać solidne wykonywanie obowiązków służbowych. Utrudnia ono zdrowy krytycyzm w sytuacji zadaniowej, jaką jest praca. Niektóre leki antydepresyjne, w tym Seronil, dodatkowo mogą wzmagać impulsywność, która zwiększa ryzyko konfliktów interpersonalnych, o co w pracy szczególnie łatwo. Ufając tylko lekom i poszukując przyjemnych doznań płynących z ich zażywania, proszę wybaczyć, zmierza Pani raczej w niewłaściwym kierunku. Poza tym, gdzie jest problem, skoro obecna ciąża spowodowała u Pani oddalenie lęków i poprawę Pani samopoczucia?