Zanik libido po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam, Stosowałam już kilka metod antykoncepcyjnych. Plastry Evra, tabletki cilest, madinette, qlaira oraz krążki dopochwowe nouvaring. Każdy z tych środków powodował spadek libido dosłownie do zera. Mój związek się rozpadł, kolejny również. Właśnie przez kompletny brak ochoty na seks. W związku z tym mam pytanie czy w ogóle warto dalej próbować inne tabletki, czy po prostu pogodzić się z tym, że antykoncepcja wpływa na mnie w taki, a nie inny sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wszystkie hormonalne środki antykoncepcyjne mogą obniżać libido,ponieważ powodują obniżenie we krwi poziomu testosteronu,wiązanego przez białko SHBG produkowane przez wątrobę.