Zanik miesiączek z powodu stresu

Dzień dobry, od jakiegoś czasu żyję w stresie , moje miesiączki stały się b. nieregularne a w zasadzie prawie zanikły. Moje cykle były dość długie ok.40dni i wydaje mi się że dość bolesne i obfite. Na początku paźdz. dostałam miesiączki zgodnie z cyklem. Następna pojawiła się dopiero 15.01 (prawie bezbolesna, mniej obfita,jeszcze przed nią w gr. były niewielkie plamienia). Od tamtej pory nie dostałam miesiączki. Czy dłuższy brak miesiączki może w jakiś negatywny sposób wpłynąć na moje zdrowie?

Piotr Pilarski

Przy nieregularnych miesiączkach może Pani być trudniej z zajściem w ciąże.

Pozdrawiam.