Zanik miesiączki i ból brzucha a starania o ciążę

Staramy się z mężem o od dwóch miesięcy o dziecko. Wczoraj rano zaczęła się miesiączka. Dzisiaj już nie ma żadnego krwawienia, boli mnie tylko brzuch. Co może być tego przyczyną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mniej obfite krwawienie może być wynikiem zaburzeń hormonalnych jak i ciąży. Teoretycznie może być to także fizjologicznie skąpsza miesiączka. Sugeruję wykonanie testu ciążowego oraz ew. konsultację ginekologiczną.