Zanik miesiączki podczas odchudzania

Witam, jestem kobietą i mam 18 lat. Mam 164 cm wzrostu i ważę 46 kg. Od kilku miesięcy odchudzam się, przez co straciłam okres. Chciałabym jeszcze schudnąć, ale moja mama mówi mi, że muszę przytyć w celu odzyskania okresu. Nie chcę przytyć. Myśl, że byłabym grubsza niż jestem teraz przeraża mnie. Od kilku dni jem bardzo dużo, około 3000 kcal. Nie chcę tyle jeść, ale moja mama mówi mi, że muszę. Ja chcę dalej się odchudzać. Co mam zrobić?

Witam,

konieczna jest wizyta u psychologa i dietetyka. cierpi Pani na zaburzenia odzywiania, waży Pani bardzo mało a jeszcze chce schudnąć. Nie odzyska Pani miesiączki przy anoreksji. Proszę udać się do specjalistów.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Sposób w jaki opisujesz swój problem jednoznacznie wskazuje, że cierpisz na zaburzenia odżywiania. Powinnaś zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię. WIzyta u ginekologa oraz dietetyka również wydaje się być niezbędna. Brak okresu to ostrzeżenie, ze twój organizm ma dość. Jeżeli w tym momencie tego nie skontrolujesz i nie zgłosisz się po pomoc, to organizm będzie w dalszym ciągu się wyniszczał, a brak okresu to będzie tylko jeden z mnóstwa innych problemów, jakie będą się działy z Twoim ciałem, organizmem i psychiką.