Zanik miesiączki z powodu odchudzania

Mam 18 lat,156cm,ważę 45kg. Od stycznia nie mam miesiączkiRozregulowałam swoją gospodarkę hormonalną. Byłam u ginekologa, który zlecił mi USG dróg rodnych. Zostałam wysłana do szpitala na badania krwi, ale lekarze mi powiedzieli, że to przez odchudzanie. Mają zapisać mi hormony, ale najpierw wyślą mnie do endokrynologa. Czy czekają mnie tamkolejne badania?Czy jest taka możliwość by przywrócić miesiączkę?Czy muszę przytyć? Ograniczyłam aktywność fizyczną do 5 razy w tygodniu. Jem ok1600-1800kcal.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Proszę zgłosić się również na konsultację psychologiczną, gdyż tak niska waga wraz z "ograniczaniem aktywności fizycznej "tylko" do 5 w tygodniu" jest trochę niepokojące i może świadczyć o zaburzeniu odżywiania. Brak okresu może być jedynie jednym z wielu problemów, jakie odchudzanie mogło przynieść. Mam nadzieję,że się mylę - ale lepiej będzie jeśli odbędzie również spotkanie z psychologiem, który będzie mógł postawić diagnozę i - jeśli będzie taka potrzeba - zaproponuje kroki terapeutyczne. Pozdrawiam.

Witam serdecznie.

Zbyt niska masa ciała może być przyczyną wielu problemów - przez braki tkanki tłuszczowej mogą pojawić się problemy z gospodarką hormonalną, a co za tym idzie: brakiem miesiączki. Zachęcam do zmiany sposobu żywienia - po pewnym czasie wszystko się ureguluje, bez zbędnych leków.

W razie pytań proszę śmiało pisać:
Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl