Zanik mięśnia łydki - czy są jakieś ćwiczenia usprawniające ten mięsień?

Jestem 13-latką i mam zanik mięśnia łydki. W wieku 8 lat miałam wypadek - miałam złamaną nogę i uszkodzony nerw strzałkowy i piszczelowy. Teraz nerw zaczyna powoli funkcjonować. W związku z tym mam takie pytanie: czy da się coś z tym zrobić, jakieś ćwiczenia? Bardzo proszę o pomoc i wskazanie ćwiczeń, które mogłabym wykonywać. Z góry dziękuję!!!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jest Pani jeszcze bardzo młoda, organizm nadal się rozwija, dlatego koniecznie należy skonsultować się ze specjalistą rehabilitacji lub ewentualnie ortopedii dziecięcej.

Odbudowa mięśni zwykle w tym wieku jest szybka, jednak najlepiej, żeby ćwiczenia dobrał specjalista na podstawie badania lekarskiego, zebranego wywiadu i dostępnej dokumentacji.

Najprostszym ćwiczeniem jest wspięcie na palce, wytrzymanie kilka sekund i opadnięcie na podłoże. Ćwiczenie należy powtarzać w seriach kilka razy dziennie.

Proszę na ten temat porozmawiać także z rodzicami.

Pozdrawiam.