Zanik mowy u dziecka w wieku 23 miesiące

Moj syn ma 23 miesiace, od dluzszego czasu zanikla u niego mowa, teraz powtarza tylko tatata, lalilalilali i krzyczy. Czasem nasladuje zwirzeta. Czesto jest "zamyslony" i nie reaguje jak do niego mowie. Coraz czesciej wprawia sie w ruch obrotowy (wydaje mi sie ze podoba mu sie potem to jak kreci mu sie w glowie), wykonuje w wiekszosci moje polecenia. Niepokoi mnie tez to ze wybiera to co chce jesc lub musze go dlugo namawiac. Z owocow lubi tylko 2-3 wybrane. Martwi mnie to..

Polecam osobistą konsultację z psychologiem dziecięcym, który jedynie po wizycie będzie mógł stwierdzić co się dzieje i jakie można - ewentualnie - podjąć kroki terapeutyczne, Porada w tym zakresie wybiega daleko poza ramy porady online, gdyż niestety zbyt mała ilość informacji i brak osobistego kontaktu z dzieckiem nie pozwalają na wysnuwanie szczegółowych wniosków. Proszę jednak nie czekać (bo to będzie jedynie zwiększało Pani stres) i umówić się na wizytę do specjalisty dziecięcego jak najszybciej (nie potrzebne jest żadne skierowanie). Powodzenia!

Proszę niezwłocznie udać się na konsultację do psychologa dziecięcego. Obserwacja dziecka podczas wizyty oraz bardzo wnikliwy wywiad z Panią, pozwolą na ewentualną diagnozę i podjęcie działań terapeutycznych (jeśli okażą się potrzebne).
Pozdrawiam