Zanik okresu od roku po odchudzaniu

Witam serdecznie. Od około roku nie mam okresu. Zapewne jest to wynik odchudzania. Na początku kiedy pojawiły sie problemy z regularnością zgłosiłam sie najpierw do pani ginekolog, która zleciła mi jakieś preparaty ziołowe na uregulowanie okresu. Jednak nie było żadnego rezultatu. Wraz z postępującym odchudzaniem okres zanikł całkowicie, po czym udałam sie na kolejną wizytę u gine. Podczas której pani poleciła wizytę u psychiatry. Czy nie ma żadnego innego rozwiązania? Możliwości leków?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak miesiączki jak najbardziej może być wynikiem radykalnego odchudzania. Niestety nie napisała Pani ile Pani aktualnie waży. Jeśli jednak Pani masa ciała jest za niska, zaburzenia miesiączkowania nie ustąpią nawet przy pomocy leków! Jeśli ginekolog sugeruje wizytę u lekarza psychiatry, warto to rozważyć.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

niedobór tkanki tłuszczowej może wpływać na brak okresu. Proszę wykonać analizę składu ciała w pobliskim gabinecie i w razie potrzeby zastosować odpowiednią dietę.

Pozdrawiam serdecznie