Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik okresu po intensywnym odchudzaniu

Mam 19 lat, ważę 45,5 kg, wzrost 157 cm. Od czerwca zaczęłam się odchudzać i intensywnie ćwiczyć (schudłam z 50 kg) . W czerwcu nie dostałam miesiączki. Od lipca zaczęłam jeść bardziej racjonalnie, ograniczyłam również wysiłek fizyczny. Mimo to okres nie wrócił, a zamiast tego ciemne, brązowe upławy ( w lipcu i sierpniu). Co mam zrobić żeby okres wrócił, samo przytycie ureguluje mi gospodarkę hormonalną?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Brak miesiączki u Pani może być spowodowanym zbyt szybką utratą masy ciała. W takim przypadku nawet po zracjonalizowaniu diety na powrót okresu trzeba długo poczekać. Być może waży Pani za mało (BMI poniżej 18,5 świadczy o niedowadze) aby zacząć z powrotem miesiączkować. Proponuje wizytę u ginekologa celem wykluczenie innych przyczyn wtórnego braku miesiączki.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Witaj, Przez tydzień czasu codziennie pij lub dodawaj do surówek, serka około 1 łyżkę oliwy z oliwek lub zacznij skomplementować dietę olejem z wiesiołka, w celu uzupełnienia tłuszczu w organizmie. Bardzo często to jest przyyczyna zaniku miesiączki u kobiet podczas odchudzania lub po intensywnym odchudzaniu. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy