Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik okresu po intensywnym odchudzaniu

Mam 19 lat, ważę 45,5 kg, wzrost 157 cm. Od czerwca zaczęłam się odchudzać i intensywnie ćwiczyć (schudłam z 50 kg) . W czerwcu nie dostałam miesiączki. Od lipca zaczęłam jeść bardziej racjonalnie, ograniczyłam również wysiłek fizyczny. Mimo to okres nie wrócił, a zamiast tego ciemne, brązowe upławy ( w lipcu i sierpniu). Co mam zrobić żeby okres wrócił, samo przytycie ureguluje mi gospodarkę hormonalną?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Oleje zimnotłoczone a oleje rafinowane

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Brak miesiączki u Pani może być spowodowanym zbyt szybką utratą masy ciała. W takim przypadku nawet po zracjonalizowaniu diety na powrót okresu trzeba długo poczekać. Być może waży Pani za mało (BMI poniżej 18,5 świadczy o niedowadze) aby zacząć z powrotem miesiączkować. Proponuje wizytę u ginekologa celem wykluczenie innych przyczyn wtórnego braku miesiączki.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Witaj, Przez tydzień czasu codziennie pij lub dodawaj do surówek, serka około 1 łyżkę oliwy z oliwek lub zacznij skomplementować dietę olejem z wiesiołka, w celu uzupełnienia tłuszczu w organizmie. Bardzo często to jest przyyczyna zaniku miesiączki u kobiet podczas odchudzania lub po intensywnym odchudzaniu. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy