Zanik okresu po przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, pierwszy raz stosuję tabletki antykoncepcyjne. Zgodnie z poleceniem lekarza zażyłam pierwszą z nich w pierwszym dniu krwawienia, czuję się dobrze, ale martwi mnie to, że drugiego dnia okresu krwawienie całkowicie znikło!To już trzeci dzień i nadal nie wróciło krwawienie, nadal przyjmuję tabletki. Czy to normalne?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Zmniejszenie nasilenia krwawienia jest bowiem wynikiem działania tabletek antykoncepcyjnych.

Tak w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych / w zależności od składu tabletki / możliwe jest że po 2-3 dniach od podania leku "znika miesiączka". Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie z poleceniem lekarza prowadzącego.