Zanik ostrości widzenia

witam pana i bardzo dziekuje za odpowiedz niestety lekarz okulista z rzeszowa wykluczyl jakoby zaburzenia widzenia u meza byly wywolane jaka kolwiek choroba oka nieumie nam odpowiedziec co jest tego przyczyna moze pan nam cos podpowie bardzo prosze z moim mezem jest coraz gorzej zalamal sie co moglo wywolaczanik ostrosci oka ciagle ma mgle i wszystko mu sie zlewa co pan o tym mysli niema juz dla niego ratunku gdzie szukac pomocy jestem zrozpaczona i bezradna chciala bym mu jakos pomuc

Witam. Niestety podaje Pani zbyt mało informacj nt męża np. wiek, ew. inne choroby, wyniki badań dodatkowych itp. Zaburzenia widzenia z przyczyn okulistycznych mogą być spowodowane chorobami soczewki - zaćma, siatkówki - odklejenie (USG), zwyrodnienie plamki (badanie OCT), chorobami nerwu wzrokowego (pole widzenia, badania elektrofizjologiczne) - to najczęstsze które czasami mogą być przyczyna takich zaburzeń. Jeśli przyczyna wg lek okulisty nie jest chorobą oka to pozostaje konsultacja neurologiczna i myślę diagnostyka nerwu wzrokowego. Pozdrawiam, Barnyk K.

Witam.
W przypadku kiedy zostały wykluczone przyczyny okulistyczne , proponuję skonsultować się z neurologiem oraz wykluczyć choroby układu krążenia, Również byłoby dobrze wykluczyć wszelkie ogniska zapalne w obrębie twarzoczaszki ( choroby zatok lub zębów ).