Zanik pamięci, wymioty i zachowanie mało kontaktowe

moja bliska osoba dostaje dziwnych ataków. związane są one ze stanami zagrożenia. objawy- zanik pamieci, wymioty, zachowanie mało kontaktowe lub brak kontaktu, brak snu lekarz twierdzi ze to jest schizofrenia ale ja w to nie chce wierzyc, poniewaz nasiliły sie to upadku na ziemie a wcześniej wogóle nie wystepowało

Dzień dobry,

Trudno jest przyjąć rozpoznanie choroby psychicznej, co sama zresztą Pani napisała, że nie chce w to wierzyć. Ale też trudno pomylić schizofrenię z np.: urazem mózgu - jeśli z tym wiązał się upadek na ziemię. Może warto poszukać odpowiednich miejsc, gdzie bliska osoba może podjąć leczenie i zaufać specjalistom ?

Witam. Takiej kwestii przez internet nie da się stwierdzić. Ale rzeczywiście nie musi to być koniecznie schizofrenia. Warto jeszcze się skonsultować z lekarzem.