Zanik pokarmu 4 miesiące po porodzie

Witam. Jestem mamą 4 miesięcznego Cezarego. Od początku karmię go piersią, mimo to iż ma skazę białkową. Nie spożywam więc nabiału. Od paru dni przy karmieniu mały szarpie piersi i denerwuje się. Okazuje się, że w piersiach jest mało pokarmu. Po 3 godz od ostatniego karmienia ściągnęłam z obu piersi tylko 30 ml mleka. Czy tracę pokarm i czy to z tego powodu, że nie jem nabiału? Mały jest głodny, więc dokarmiam go modyfikowanym mlekiem. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Anita K.

Lek. Tomasz Budlewski

To ile sciaga pani mleka laktatorem nie jest wyznacznikiem ilosci pokarmu. pokarmu faktycznie moglo ubyc i jest to skutek dokarmiania mlekiem modyfikowanym, im wiecej dokarmiania mm tym wiecej pokarmu ubywa z piersi. Proszę jak najczesciej przystawiac dziecko do piersi, rowniez w nocy a ilosc pokarmu dostosuje sie do potrzeb dziecka. nerwowosc dziecka podczas jedzenia nie musi oznaczac ze jest go za malo, czasem tak sie dzieje bo mleko za szybko leci lub pokarmu jest za duzo. jesli problem bedzie sie utrzymywal prosze udac sie do poardni laktacyjnej.