Zanik pokarmu i brak okresu po porodzie

Witam. 24 Września urodziło mi się pierwsze dziecko (córeczka), karmiłam 3 tygodnie a później powoli zanikł mi pokarm. Trochę się obawiam bo do tej pory nie mam jeszcze okresu... Proszę o odp bo sama nie wiem co z tym robić

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaburzenia miesiączkowania mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy po zakończeniu karmienia piersią, nie ma jednoznacznej reguły. Jeżeli jest Pani zaniepokojona, to najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do ginekologa i wykonanie podstawowych badań hormonalnych.