Zanik zdolności komunikacyjnych u dziecka

Jako niemowlę rozwijał się prawidłowo. Śledził wzrokiem i żywo reagował na miny dorosłych. Synek zaczął chodzić po ukończeniu 14 miesięcy. Po roczku potrafił pokazać „papa”, unosząc obie ręce do góry „jaki jest duży’, chwytając się za główkę „boli Go głowa”, klepiąc się po brzuszku pokazał „jakie dobre”, klaskać w rączki robiąc „brawo”,czasami udawało mu się naśladować kurkę mówiąc „koko”. Prawie od 4 miesięcy zanikły u Niego te zdolności, co więcej nie chce ich powtarzać.

Milena Lubowicz

Proszę z dzieckiem udać się do pediatry, który oceni jego rozwój, gdyż nie widząc dziecka ciężko mi powiedzieć na ile te objawy są niepokojące. Gdyby lekarza coś zaniepokoiło skieruje Panią dalej, do odpowiednich specjalistów.
Pozdrawiam