Zanikanie skrzepu po usuwaniu zęba

Witam. Tydzień temu miałem usuwanego zęba -dolna lewą szóstkę. Ząb z powodu złego stanu został dłutowany. Założono szwy. Nic nie boli, jedynie dziaslo jest delikatnie obolale. Skrzep normalnie się wytworzył. Zmienił kolor na biały. Zauważyłem dzisiaj ze skrzep ubywa, została go odrobina. Zasnąć ze że nic nie boli. Czy skrzep po tygodniu sam zaczyna zanikac czy coś jest nie tak? Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry, z Pana opisu wynika, że proces gojenia do tej pory przebiegał bez zakłóceń. Na początku wytworzył się skrzep, zmienił kolor na biały ponieważ pokrył się fibryną, a potem nastąpiła organizacja skrzepu, który przerasta nowymi naczyniami włosowatymi i rana pokrywa się nabłonkiem. To może spowodować zmianę jego objętości. Ważne jednak, żeby kość zębodołu nadal była przykryta. Jeżeli skrzep rozpadnie się przed nabłonkowaniem, może wytworzyć się suchy zębodół. Ta sytuacja jest bardzo bolesna. Dlatego jeżeli Pana nic nie boli i z rany nie wydziela się nieprzyjemny zapach, to raczej jest wszystko w porządku. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz

Witam serdecznie,
W miarę gojenia skrzep wypełniający zębodół będzie się zmieniał. Według opisu, wszystko jak dotąd przebiega prawidłowo. Wszystko zależy od tego w jakim stopniu zmniejszyła się wielkość skrzepu.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej skonsultować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.