Zaniki korowe płatów czołowych oraz robaka i półkul móżdżku

Co oznacza "zaniki korowe płatów czołowych oraz robaka i półkul móżdżku. Poszerzony zbiornik móżdżkowo-rdzeniowy" w badaniu tomograficznym głowy. Jestem chory na padaczkę i miałem uraz głowy w dzieciństwie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zaniki korowe to obszary chorobowo zmienione w mózgu, które nie spełniają swoje funkcji. Najczęściej pojawiają się w wyniku urazu lub niedokrwienia.