Zaniki korowe w wyniku badania MR 27-letniej osoby

Proszę o interpretacje wyniku badania MR: Przestrzenie podpajęczynówkowe w okolicy czołowej, ciemieniowej i skroniowej poszerzone, w pozostałym obszarze w normie. Układ komorowy nieposzerzony, położony pośrodkowo. Sygnał ze struktur mózgowia jest prawidłowy, zmian ogniskowych pod- i nadnamiotowo nie stwierdza się. Wnioski: zaniki korowe nadnamiotowo. Wiek 27 lat, objawy: bóle głowy, zawroty, problemy z pamięcią i koncentracją.

Renata GrzechociĹska

Na podstawie samego wyniku nie można stawiać diagnozy. Zaniki podkorowe mogą być spowodowane mikroudarami. Proponuję udać się do neurologa, który skonfrontuje wyniki z badaniem klinicznym.