Zaniki pamięci, brak koncentracji - nerwica?

19 lat, mężczyzna. Niemalże zupełna utrata pamięci operacyjnej, koncentracji, poważne zaburzenie pamięci ogólnej, umiejętności planowania, abstrakcyjnego myślenia, uczenia się, wczucia się w cokolwiek, towarzyszące im spanie w cyklach 1-0, 5-2-1-1-3 (- to przebudzenia), zaznaczam, że wcześniej zawsze spałem ile tylko można było i bez żadnych przerw, oraz zupełny brak poczucia czasu (godziny, dnia, miesiąca, roku - brak takiej jakby świadomości tego, zaczepiania w linii czasu) mogą to być objawami w nerwicy? Mam na myśli to, czy objawy te wpisują się w spektrum tych nerwicowych.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opisywane przez Pana objawy wpisują się w spektrum zaburzeń nerwicowych, ale mogą również wskazywać na inne zaburzenia, jak np. depresja, zaburzenia afektywne dwubiegunowe czy wtórne do organicznego uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego lub używania substancji psychoaktywnych.

W celu diagnozy i zaleceń co do dalszego postępowania polecam Panu konsultację u lekarza psychiatry.

Pozdrawiam

Używa Pan bardzo profesjonalnych określeń- czy konsultował Pan już swoje trudności z jakimś specjalistą? Jeśli tak, jakie były jego wnioski i zalecenia?
Opisywane przez Pana trudności mogą wskazywać na różne zaburzenia, od zaburzeń osobowości, przez zaburzenia lękowe do organicznych uszkodzeń. Konieczna jest diagnostyka medyczna i psychologiczna, dla tego zachęcam Pana do jak najszybszego podjęcia działań, ukierunkowanych na rozpoznanie i rozwiązanie problemu. Proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, oraz u psychologa/psychoterapeuty.