Zaniki pamięci i problemy z koncentracją oraz stany depresyjne

Witam. Od kilku miesięcy mam zaniki w pamięci, nie pamiętam co robiłam przed chwilą, zapominam jak się nazywa dana rzecz itp. Problem z koncentracją Do tego mam stany depresyjne i w tej chwili jestem na leczeniu farmakologicznym. Lekarz przepisał mi Miravil ( raz dziennie 50 mg). Wiem, że to może być spowodowane moją depresją, lecz nie wykluczone że to ubytki po leczeniu chemioterapią przez pół roku( byłam chora na ziarnice złośliwą ).Czy przy tym leczeniu psych. mogę udać się do neurologa ?

Warto najpierw porozmawiać o tym z lekarzem psychiatrą, który Panią prowadzi. Zachęcam także do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty, który pomoże sobie poradzić ze stresem i przeżyciami związanymi z chorobą, a także pracować nad zmiana, która pozwoli na powrót do zdrowia i funkcjonowania.

Dzień dobry, proszę w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który przepisał pani leki, dopiero po tej konsultacji zachęcam do wizyty u neurologa. Dodatkowo jeżeli cierpi pani na depresję oraz przeszła chemioterapię zachęcam do skorzystanie z pomocy psychologicznej. Pozdrawiam.