Zaniki pamięci u mamy

witam.bardzo martwie sie o moja mame.od jakis 3 mc nic nie pamieta,cos gdzies polozy i zapomina,wygarzenia z przeszlosci zapomina,jakis poltora roku temu upadla i rozciela glowe.a zaniki sa od jakis 3 mc.widze ze ja sama to zlosci i meczy niewim jak jej pomoc.z 2 mc miala wirusa i zaslabla potem zaczely sie te zaniki,ale male a teraz sie nasilily.czy sa jakies leki ktore mogly by jej pomoc,jaki lekarz powinien ja przebadac.z gory dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam i dziekuje.

Chora wymaga konsultacji neurologa lub psychiatry (zależnie od lokalnych zwyczajów). Warto także wybrać się do psychologa celem oceny zaburzeń "pamięci".
Niestety na odległość nic więcej nie powiem, nie znam nawet wieku chorej.

Zawsze zaczynamy od lekarza ogólnego, który powinien ocenić stan zdrowia: układ krążenia, stan odżywienia, poziom hormonów, wit. B12, D3, lipidogram, funkcję wątroby, nerek, elektrolity itd. Po wykluczeniu wielu chorób kolejnym krokiem powinna być wizyta u neurologa i wykonanie badań zleconych przez niego. Jeżeli choroby neurologiczne zostaną wykluczone, kolejnym krokiem jest wizyta u psychiatry.