Zaniki pamięci u niepijącego alkoholika

Witam. Chciałabym się dowiedzieć więcej na temat zaników pamięci. mój partner ma 44 lata jest alkoholikiem od roku chodzi na terapie i od tej pory nie pije, zdarza się że są rzeczy które zrobił ale ich nie pamięta, nie jest pewny np. czy w sklepie był dziś czy to było wczoraj są to sprawy może mało istotne ale czasem zastanawiam się czy to przez problemy z pamięcią czy po prostu kłamstwa. Czy jest możliwe że na prawdę o takich rzeczach zapomina a jeśli tak to czy można coś z tym zrobić, leczyć?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Alkohol uszkadza układ nerwowy na każdym poziomie.
W mózgu doprowadza do zaniku komórek nerwowych, co powoduje między innymi zaburzenia funkcji poznawczych oraz zaburzenia równowagi, uszkadza nerwy obwodowe powodując polineuropatię, w obrębie rdzenia uszkadza drogi odpowiedzialne za czucie ułożenia i równowagę.
Część tych zmian spowodowana jest zaburzeniami elektrolitowymi, niedoborami witamin itd i to można leczyć, a część jak zanik komórek nerwowych jest nieodwracalna.