Zaniżone MCV u 5-latki

Witam, własnie odebrałam wyniki 5,5 letniej córki , i w morfologi mam podkreślone MCV- 78,4fL , gdzie norma jest 80-96, troszkę mnie to niepokoi, bo HGB jest 13,3g/dL, a RBC 4,8, WBC 9,2 i wydaje mi sie że one są w normie. Mała miała także badane zelazo i wynik ma 98,1 ug/dL, gdzie norma 28-93. Czy moze to swiadczyc o jakies infekcji, dziecko jest alergikiem(roztocza), przyjmuje Xyzal i Monkaste, poza tym nic jej nie dolega w tej chwili. Dziekuje, Monika

Przy prawidłowych innych parametrach dotyczących krwinek czerwonych i prawidłowym stężeniu żelaza nieznacznie mniejsza objętość krwinki czerwonej jest nieistotna . Mogłaby świadczyć o niedobrze żelaza , ale stężenie żelaza jest dobre