Zaniżone MPV w wyniku badania krwi

Mam pytanie. RObiłam badanie krwi i mam bardzo zaniżone MPV -7,7 fl. Jakie mogą być tego przyczyny? WBC-6,53 LYM- 2,08 MID 0,36 GRA 4,09 LY%- 31,8 Mi%- 5,5 GR% 62,7 RBC 4,34 HGB- 13,5 HCT 39,1 MCV- 90 MCH 31,2 MCHC 34,5 RDWc 14,0 PLT 271 PCT 0,21 MPV -7,7 PDWc 37,4 To jest reszta wyników. Mam lat 19

Witam!
Nie ma powodu do obaw, Pani wynik mieści się w normie, która wynosi ok.7,5-10,5 fl. Normy te mogą się nieco różnić w poszczególnych laboratoriach, ale nawet wtedy nie będzie to duże odchylenie. Niskie MCV może wskazywać na utrudnioną produkcję płytek krwi, ale póki co ich liczba jest prawidłowa. W razie występowania objawów takich jak łatwe siniaczenie, wydłużony czas krawienia proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli nic Pani nie dolega, wystarczy zdrowy tryb życia, zrównoważona dieta, można również przyjmować wit.B12 (szczególnie jeśli nie je pani mięsa) i kwas foliowy. W razie niepokoju o wyniki - kontrolna morfologia za ok.2-4 miesiące.