Zaniżony wynik magnezu u 41-latki

Witam ,mam 41 lat i często zaniżony magnez ,wynik przeważnie to 0,79, od 8 miesięcy uzupełniam te braki Magne b6,oraz wprowadziłam magnez w diecie.Nie palę ,nie piję alkoholu,kawy też nie nadużywam.Co jest przyczyną tak małej ilości magnezu i czy można uzupełniać magnez otrębami pszennymi.Z góry dziękuję za odpowiedż.

Dzień dobry!

Zachęcam do spożywania magnezu znajdującego się w naturalnych źródłach tj.: zielone części roślin, kiełki, otręby, produkty zbożowe z pełnego przemiału, rośliny strączkowe, kukurydza, banany, orzechy, migdały, kakao, czekolada, mniej w produktach zwierzęcych (mięso, mleko i przetwory).
Magnez jest konieczny m.in. do budowy kości i zębów, przyspiesza wchłanianie wapnia, chroni organizm przed zakwaszeniem, ma działanie przeciwstresowe, zwalnia procesy starzenia się.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska