Zaostrzenia przyległych krawędzi tylno-bocznych trzonów kręgów w wyniku badania

Witam. Prosze o interpretację . Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym bez zmian ogniskowych,bez ucisku.Na poz. C5-C6 centralno prawoboczna przepuklina j.m.,na pozycji C6-C7 pośrodkowa przepuklina j.m.,towarzyszące zaostrzenia przyległych krawędzi tylno-bocznych trzonówkręgów C5doC7-prawostronna lateralizacja zmian.Zaciskane przestrzenie płynowe okołordzeniowe,w częściowo wypełnionych otworach mk konflikt ułożeniowy z korzeniami nerwowymi. Na pozostałych poziomach nie uwidoczniono ucisku korzeni nerwowych i przestrzeni płynowych okołordzeniowych .Kanałkręgowy bez stenozy w wym strzałkowym.Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk C5-C6 i C6-C7-dehydratacja,obniżenie wysokości.Sygnał pozostałych krązków międzykręgowych,sygnał szpiku prawidłowy.Zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie szyjnym,także w stawach mk.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga, po badaniu będzie możliwe ustalenie dalszego postępowanie.