Zapach octu spirytusowego a wpływ na zdrowie dziecka

Witam, mam pytanie dotyczące szkodliwości zapachu octu spirytusowego na niemowlęta? Obawiając się chemii do sprzątania używam octu 10procentowego oraz sody oczyszczane,j jednak koleżanka mnie na straszyla że zapach octu jest rakotworczy? Czy to prawda, czy mogłam tym zaszkodzić swojemu kilku miesięcznemu dziecku ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Zapach octu nie jest raktoworczy, ale jest drażniący i może prowadzić do.podrażnienia błon śluzowych. Może Pani sprzątać z jego użyciem, ale proszę potem dokładnie wywietrzyć zanim wpuści Pani dziecko do posprzątanego pomieszczenia.