Zapach spalenizny, zawroty głowy - co to może być?

Czuję czasem dziwne zapachy spalenizny itp. Często boli mnie głowa. Szybkie bicie serca. Gdy rano wstałam zrobiło mi się strasznie slabo i niedobrze i miałam zawroty głowy. Musiałam na chwilę się położyć, żeby to minęło, ale na drugi dzień miałam to samo. I tak przez 3 dni.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane dolegliwości wymagają konsultacji przez lekarza psychiatrę oraz neurologa.Przyczyna może mieć charakter nerwicowy (wówczas przeżywany stres, napięcie lub nieuświadomione konflikty może objawiać się w postaci dolegliwości cielesnych).

Należy jednak wykluczyć przyczynę organiczną, tzn. związaną z nieprawidłową strukturą mózgu (proces zapalny, guz) lub czynnością mózgu (napady padaczkowe).

Wskazane jest wykonanie badań neuroobrazowych (CT mózgu) oraz czynnościowych (EEG).

Z pozdrowieniami