Zapadnięta klatka piersiowa a aktywność fizyczna

Moja 16 letnia córka ma zapadniętą klatkę piersiową. W jej przypadku lejku nie ma pod mostkiem tylko nad i pod lewą piersią. Pod prawą także jest lejek ale już znacznie mniejszych rozmiarów. Mimo pływania i ćwiczeń wada nie zmniejszyła się a wręcz mam wrażenie pogłębiła. Czy z wiekiem może się jeszcze pogłębić. Czy jeśli dotąd nie zaobserwowaliśmy problemów wydolnościowych z czasem mogą się one pojawić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, do końca okresu dojrzewania wada może sie rozwijać. Proponuje konsultacje z torakochirurgiem, ktory wskaze mozliwosci korekcji operacyjnej. Pozdrawiam