Zapalenie Achillesa a bieg na 2 km
Witam, od dwóch miesięcy cierpię na zapalenie achillesa ( wykazało to USG ). 10.04 miałam wykonany zastrzyk z osocza, niestety od tego czasu pojawiło się na ścięgnie zgrubienie ( czy to odpowiednia reakcja organizmu ? ) 01.05 chcę wystartować w biegu na 2km , czy nie przedłuży to procesu regeneracji ? Co w ogóle powinnam zrobić, aby ścięgno przestało boleć ( od dwóch miesięcy zrezygnowałam z aktywności fizycznej i uczęszczam na rehabilitację ). Proszę o porady

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Zapalenie ścięgna Achillesa wymaga odpoczynku, leków p/zapalnych i p/bólowych, rehabilitacji, podpiętek bądź obcasów.
Leczenie osoczem bogatopłytkowym to bardzo dobra metoda, która może dać zgrubienie w miejscu podania dlatego proszę się nie martwić.
Zdecydowanie odradzam bieg - odpoczynek i oszczędzanie zwłaszcza po leczeniu osoczem bogatopłytkowym są zalecane.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu