Zapalenie autoimmunologiczne wątroby i czerwone plamy na skórze

Witam serdecznie, chciałbym się zapytać, jaka może być przyczyna wzrostu poziomu bilirubiny? Wynik po badaniu poziomu bilirubiny wyszedł 6,50 i nadal rośnie. Wycięty został woreczek żółciowy, ponieważ lekarze stwierdzili, że jest zapalenie woreczka żółciowego. Okazało się, że woreczek został wycięty niepotrzebnie, ponieważ nie było żadnego zapalenia, a jest to autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Czy czerwone plamy na ciele i swąd mają coś ze sobą wspólnego? Pozdrawiam

W przypadku zapalenia wątroby prawie zawsze ponosi się poziom bilirubiny we krwi. W Pana przypadku właśnie aktywne zapalenie autoimmunologiczne wątroby powoduje wzrost tego wskaźnika uszkodzenia wątroby we krwi, a nie sam stan po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Ogólnoustrojowym przejawem właśnie autoimmunologicznego zapalenia wątroby, wzrostu poziomu bilirubiny we krwi są czerwone plamiste zmiany na skórze i związany z tym świąd. Proszę w tej sprawie udać się na konsultację do hepatologa, który powinien całościowo zająć się tym problemem.