Zapalenie błony śluzowej dwunastnicy a zaparcia

Mam problemy z ukl. pokarmowym: 2 gastro,1 kolono, uchyłki jelita gr., zaparcia, po gastro (styczeń 2015r)-zmiany zapalne bł. śluzowej dwunastnicy, bez zmian destrukcyjnych kosmków, choroba trzewna(typ1), zapalenie przewlekłe żołądka śr. stopnia, barwienie dodatnie na H. Pylori (obecnie po readykacji) Dieta eliminacyjna(alergia krzyżowa do pyłku brzozy) lekkostrawna, bezglutenowa i bezlaktozowa od 7mięsiecy+probiotyki, B12 w normie, samopoczucie gorsze niż przed leczeniem, zła reakcja na IPP

Polecam zmiany w sposobie żywienia co ureguluje parametry organizmu, w zależności jak wiele jest do zrobienia, a z opisu wynika, że troszkę jest. Naturalnie zachęcam do kontaktu z dietetykiem