Zapalenie błony śluzowej żołądka a luźne stolce

Witam panie doktorze.Otóż po gastroskopii stwierdzono zapalenie błony śluzowej żółądka,żołądek mnie nigdy nie boli,nie mam też refluksu,natomiast mam często luźne stolce i jasnej żółtej barwy,nie mogę jeśc surowych owoców,tlustych potraw,sosów,mleka.Lekarz przepisal mi lek Emanera,myślę ,że to bląd.Jak pan sądzi.Wydaje mi się ,że to mam problem z trawieniem.

Lek taki jak Emanera stosuje się właśnie w przypadku zapalenia błony śluzowej żołądka, więc nie jest to żadne błędne postępowanie.
Co do objawów zaburzeń w oddawaniu stolca zapewne ten stan będzie wymagał pogłębienia diagnostyki o kolonoskopię. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się jeszcze z gastroenterologiem i to on podejmie odpowiednie działania.