Zapalenie błony śluzowej żołądka a mdłości

Witam mam 18 lat. Mam nerwice żołądka i po gastroskopii wykonanej 2 lata temu stwierdzono zapalenie błony śluzowej żołądka. Trzymałam dietę przez rok, później pozwalałam sobie na więcej, ale do dziś nie piję nic gazowanego i alkoholu. Od 4 dni mam mdłości, już w czasie posiłku czuje jak jedzenie "rośnie" mi w buzi, bardzo boli mnie żołądek i kręci mi się w głowie, nie umiem utrzymać równowagi. Przyjmuję diphergan 25 przeciwwymiotnie, bo tylko on mi pomaga. Co może mi dolegać?

Witam Panią,

Problem wydaje się o tyle złożony, że mogą u Pani występować dwie dysfunkcje. Jednąz nich może być zapalenie błony śluzowej żołądka (Czy wykluczno zakażenie Helicobacter pylori?- jesli nie, to warto przeprowadzić diagnostykę i ew. eradykację Helicobacter). Wyglada na to, ze obecnie nastapił nawrót zapalenia głony śluzowej żołądka z powodu zaprzestania odpoweidniej diety, a może w wyniku stresu- o czym Pani nie pisze.
Co do objawów zawrotów głowy i zaburzeń równowagi, to mogą one odpowiadać niepełnoobjawowym stanom lękowym (o ew. lęku Pani nie pisze). Jednocześńie nie można wykluczyć patologii neurologicznej, która może objawiać się zawrotami głowy. Na obecnym etapierozwoju objawów należy skonsultować się z lekarzem gastrologiem ew. internistą ws nawrotu stanu zapalnego błony śluzowej żołądka. Jeśli objawy bólowe zostaną opanowane, wtedy warto sięgnąć po diagnozę psychaitryczną w kierunku oceny ew. somatyzacyjnego tła Pani objawów. Co do konieczności ew. konsultacji neurologicznej powinien wypowiedzieć się psychiatra.

Pozdrawiam!