Zapalenie błony śluzowej żołądka i problem z żelazem

Mam 49 lat stwierdzono u mnie zapalenie błony śluzowej żołądka oraz zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Od dawna mam problem z żelazem , teraz Poziom żelaza wynosi 23 ug/dl. Czuję się wiecznie zmęczona i podenerwowana. Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania w celu dokładniejszej diagnozy? Kolonoskopia wyszła mi poprawna. 2 tygodnie temu miałam zapalenie płuc - czuję się bardzo osłabiona.

Witam. Czy poza zapaleniem była stwierdzona infekcja H. pylori? Jeśli tak czy była pani przeleczona trójlekową terapią plus potem osłonowo przyjmowała leki przez ok. 2 miesiące? Jeśli chodzi o objawy jak najbardziej są typowe dla niedokrwistości. Najważniejsze ze wyniki kolonoskopii są prawidłowe - to uspokaja pod kątem najbardziej niebezpiecznej potencjalnej przyczyny czyli raka jelita grubego. Konieczna jest dalsza opieka gastroenterologa i dobra suplementacja żelazem, jeśli nie toleruje Pani preparatu doustnego przepisanego przez lekarza by może konieczne będzie podanie dożylne.