Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie błony śluzowej żołądka i zaczerwieniona śluzówka w gastroskopii

Witam serdecznie robiłam gastroskopie bardzo martwi mnie ten wynik proszę o interpretację go czy jest to bardzo groźne? jak często muszę robić gastroskopie jestem straszną panikarą, dostałam leczenie Lanzul 30mg nie za bardzo mi to pomaga. przełyk i wpust są prawidłowe .śluzówka jest zaczerwieniona, elastyczna w żołądku widoczna jest treść żółciowa. Odźwiernik jest kształtny, drożny. Opuszka i widoczna dalsza cz XII- cy są bez zmian wniosek: zapalnie błony śluzowej żołądka, żółciowe
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Nie ma powodu do niepokoju. W gastroskopii stwierdzono tylko niewielki stan zapalny w zakresie błony śluzowej żołądka. Nic poważnego. Leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka powinny być wystarczające. Jeśli jednak dolegliwości nie miną mimo zastosowania takich metod leczenia proszę z tym problemem jeszcze raz skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety