Zapalenie brzegów spowodowane nużeńcem

Witam, Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zapalenia brzegów powiek. mam zapalenie brzegów spowodowane nużeńcem. W aptece pani nie mogła rozczytać sie z recepty, ale w końcu podała mi lek tobrex. Szukajac w internecie znalazłem informacje że na zapalenie brzegów powiek podaje się lek tobradex i mam watpliwości. Czy lek tobrex moze być przeze mnie stosowany? Czy on tez leczy zapalenie brzegów powiek? moze oba leki działają tak samo? Nie mam możliwości kontaktu z okulistą.

Przy leczeniu zapalenia brzegu powiek nużeńcem najważniejsza jest higiena brzegu powiek - w aptece są dostępne preparaty (bez recepty) w postaci płynu i żelu, dedykowane do leczenia tego typu zapalenia. Należy przemywać brzegi powiek 2x/dz przez 8 tygodni, w 1,2, 5 i 6 tygodniu dodatkowo stosować żel na brzegi powiek. Maść Tobrex można stosować 2x/dz (po zabiegach higienicznych).