Mężczyzna , 33 lata Dzień dobry, mam zapalenie cewki moczowej, które pojawiło się po 20 dniach od stosunku bez zabezpieczenia. Objawy to pieczenie cewki i ropna wydzielina a w późniejszym etapie ból jąder i podbrzusza. O.b. moczu, krwi i posiew moczu nic nie wykazały, USG jąder również nie wykazały stanu zapalnego. Test IgG oraz IgM na Chl. Trachomatis ujemny. Wykonałem wymaz PCR na Chl. trachomatis, Myco. hominis, Myco. genitalium, Urea. Sp. i czekam na wyniki. Czy dodać badania na Rzeżączkę, Candide i Rzęsistek?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie bakteriologiczne moczu – Badanie bakteriologiczne moczu to inaczej posiew moczu. Jest to badanie wykonywane w celu stwierdzenia obecności bakterii zawartych w próbce moczu, poprzez namnażanie ich na specjalnych pożywkach. Dzięki temu możliwe jest rozpoznanie rodzaju bakterii odpowiedzialnego za rozwój infekcji układu moczowego.
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat