Zapalenie dróg moczowych i negatywny wynik testu ciążowego

Witam,

podejrzewałam u siebie ciążę, jednak po zrobieniu trzech testów płytkowych okazało się jednak, że nie jestem. Dziwi mnie to trochę, bo nadal nie mam okresu i czuję mdłości. Jednocześnie odczuwam dziwne swędzenie w okolicach dróg moczowych. Czy jest możliwe, że przez zapalenie dróg moczowych testy mogły wyjść ujemnie?

Witam serdecznie!

W Pani opisie zabrakło jednej, najważniejszej informacji-kiedy miała Pani ostatnią miesiączkę.

Pierwszy wiarygodny wynik testu płytkowego uzyskuje się co najmniej po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Proszę jednak pamiętać, że mówimy jedynie o wiarygodnych wynikach, a w 100% pewnych. Coraz częściej obserwowane sa wyniki fałszywie ujemne. Z tego powodu zachęcam Panią do wykonania testu ciążowego z krwi, który daje 100% wiarygodny wynik.

Opisywane przez Panią dolegliwości faktycznie przemawiają za infekcją układu moczowo-płciowego. O ile sama infekcja nie wpływa na wynik testu, to może wydłużać Pani cykl, a tym samym powodować opóźnienie się miesiączki. W obecnej sytuacji powinna zgłosić się Pani do ginekologa, która przepisze Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.