Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie dróg moczowych i negatywny wynik testu ciążowego

Witam,

podejrzewałam u siebie ciążę, jednak po zrobieniu trzech testów płytkowych okazało się jednak, że nie jestem. Dziwi mnie to trochę, bo nadal nie mam okresu i czuję mdłości. Jednocześnie odczuwam dziwne swędzenie w okolicach dróg moczowych. Czy jest możliwe, że przez zapalenie dróg moczowych testy mogły wyjść ujemnie?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Witam serdecznie!

W Pani opisie zabrakło jednej, najważniejszej informacji-kiedy miała Pani ostatnią miesiączkę.

Pierwszy wiarygodny wynik testu płytkowego uzyskuje się co najmniej po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Proszę jednak pamiętać, że mówimy jedynie o wiarygodnych wynikach, a w 100% pewnych. Coraz częściej obserwowane sa wyniki fałszywie ujemne. Z tego powodu zachęcam Panią do wykonania testu ciążowego z krwi, który daje 100% wiarygodny wynik.

Opisywane przez Panią dolegliwości faktycznie przemawiają za infekcją układu moczowo-płciowego. O ile sama infekcja nie wpływa na wynik testu, to może wydłużać Pani cykl, a tym samym powodować opóźnienie się miesiączki. W obecnej sytuacji powinna zgłosić się Pani do ginekologa, która przepisze Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy