Zapalenie dziąseł i żółty nalot na języku

Dzień Dobry. Mam zapalenie dziąseł w przyszłym tygodniu mam mieć wykonany kiretaż zamknięty. Dziś zauważyłam na języku żółty nalot. Nic takiego nie jadłam żebym mogła zabarwić język. Próbowałam zetrzeć to szczoteczką ale nie schodzi.. A więc jest żółty nalot na języku i takie kropeczki jak by.. Od 2 dni co wieczór biorę witaminę a+e którą rozgryzam. Czy to może być przyczyną? Proszę o odpowiedź, bardzo się martwię ponieważ nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam.

Opisane przez Panią objawy to skutek przewlekłego stanu zapalnego w organiźmie. Obawiam się, że same witaminy A i E (nawet jeśli E ma wszystkie frakcje, co jest rzadkie - zalecałbym picie oleju sezamowego) nie pomogą. Trzeba by bardziej kompleksowo podejść do Pani odporności, diety, suplementacji.