Zapalenie gardła i bóle brzucha - co to może być?

Witam, mam 18 lat i jestem kobietą. Dwa tygodnie temu zaczął się u mnie kaszel. Myślałam, że samo przejdzie, jak to często w moim przypadku bywa, jednak ten stan utrzymywał się. Do kaszlu doszedł bardzo intensywny katar oraz ból gardła. Z tymi objawami poszłam 2 marca do lekarza, który stwierdził, że to zapalenie gardła i przepisał mi następujące leki: klarytromycynę 500 (2x1), syrop sosnowy złożony (3xłyżka) oraz preparat rutyny (3x1). Leki tego dnia zażyłam tylko wieczorem. Następnego dnia przez cały dzień utrzymywał się u mnie stan podgorączkowy. Dnia 4 marca również miałam stan podgorączkowy, ale do tego silne bóle brzucha w okolicach wątroby i jelit oraz po lewej stronie brzucha. Stan ten utrzymuje się po dzień dzisiejszy. Jedyne co, to fakt, że gardło trochę mniej boli. Lekarstwa przyjmuję systematycznie zgodnie z zaleceniami lekarza, jednak wczoraj odstawiłam syrop sosnowy myśląc, że to on powoduje te bóle brzucha - jednakże bóle nie ustają, a wręcz wzmagają na sile, szczególnie podczas jedzenia. Dodam, że nie śpię po nocach, gdyż albo nie pozwala mi na to kaszel albo ból brzucha. Dodam też, że wypróżniam się bardzo rzadko (1-3/na miesiąc). Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie.

Przyczyną dołączenia się dolegliwości ze strony jamy brzusznej może być przepisany antybiotyk. Jednym z jego działań niepożądanych jest ból brzucha, nudności, wymioty, utrata apetytu. Ponadto może wystąpić zapalenie błony śluzowej jamy ustnej lub żołądka, reakcje nadwrażliwości.

Jednak bez badania lekarskiego nie można wykluczyć innej przyczyny bólu brzucha, w tym spowodowanych chorobami wymagających interwencji lekarskiej, z tego względu niezbędna jest wizyta u lekarza. Po zbadaniu lekarz zdecyduje co może być powodem objawów, czy konieczne jest odstawienie antybiotyku, czy wskazane jest wykonanie badań dodatkowych czy konsultacji specjalistycznych.

Pozdrawiam.