Zapalenie gardła i refluks żołądka a brak efektów leczenia

Czuję cały czas takie tępe pobolewanie na wysokości węzłów chłonnych szyjnych przednich i podżuchwowych +kilka razy dziennie silny ból głęboko w przełyku + czasami mam zatkane uszy, katar i chrypę, odchrząkuję białą wydzielinę. (USG: węzły chłonne odczynowe lub pozapalne; OB: 2; WBC 2,29 G/l; Hemoglobina 17; 6 msc. temu miałem gastroskopie: nadżerka A wg L/A, palę od 12 lat) Laryngolog i lekarz 1 kontaktu stwierdzili zaplalenie gardła + refluks ale 2 tyg. płukanki, Fanipos Erdomed nie pomogły.

Witam
Po pierwsze ma pan stan zapalny i jeśli nie wymagane jest leczenie antybiotykami powinien pan wzmocnić organizm. Po drugie nie wykluczone, że ma pan alergię. Na wzmocnienie raz dziennie do obiadu proszę łyknąć 3 kapsułki ecomer forte lub iskial forte, powinno pomóc. Co do refluksu i nadżerki to pomocna będzie dieta lekkostrawna, z wyłączeniem substancji pobudzających wydzielanie soku żołądkowego. Proszę spożywać mniejsze ilości posiłków i częściej , zamiast obfitych. Leczniczo polecam sok z aloesu.