Zapalenie gardła u 3-letniego dziecka

Witam, od zeszłej zimy mój 3 letni synek co chwilę choruje na zapalenie gardła które z czasem rozwija się w zapalenie oskrzeli. Zawsze zaczyna się od zalegającej flegmy w gardle z która mamy problem żeby się jej pozbyć.Nasza pediatra przepisuje kolejne antybiotyki i mówi ze on to i tak jeszcze rzadko choruje. Czy powinnam się ze synkiem udać do laryngologa?

Po pierwsze należy zbadać przyczynę jego chorowitości od zeszłej zimy i ją usunąć/żłobek, przedszkole?/ Po drugie dziecko nie może chorować, to nienormalne po trzecie zmieńcie tego pediatrę.