Zapalenie gruczołu Bartholina a przesunięcie terminu marsupializacji

Dzień dobry, Bardzo prosiłabym o opinię, mam zapalenie gruczołu Bartholina i zostałam skierowana przez ginekologa na marsupializacje do szpitala. Po dniu czekania na badanie i wywiad lekarski okazało się, że nie można przeprowadzić operacji w tym tygodniu! Powodem tego miał był zbliżający się okres. Czy faktycznie jest to wiarygodny powód przesunięcia zabiegu, a jeżeli tak to czy konieczna jest moja dalsza hospitalizacja? Pozdrawiam

Witam. Przedłużony czas krwawienia w okresie menstruacji stał się zapewne powodem odroczenia zabiegu. Hospitalizacja kolejna wiązać się będzie musiała z kolejnym skierowaniem itp problemami i stąd zapewne przedłużenie hospitalizacji. Czasami wymogi kasy chorej są w wielu przypadkach absurdalne.

Dr n. med. Marek Rawski

SZanowna Pani - zwykle nie wykonuje się zabiegów w trakcie lub tuż przed miesiączką. Hosptalizacja w tym przypadku nie jest konieczna, Najlepiej ustalic nowy termin po miesiączce.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg