Zapalenie gruczołu Bartholina - czy wynik testu może być spowodowany tym zapaleniem?

Od kilku dni mam zapalenie gruczołu Bartholina, do tego od 10 dni spóźnia mi się okres, robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny (brak ciąży), czy wynik negatywny testu może być spowodowany tym zapaleniem?
Dodam, że nie zdarzyło mi się, żeby okres tak długo mi się spóźniał.
Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Na wiarygodność testu ciążowego kluczowy wpływ ma odstęp do dnia potencjalnego zapłodnienia do dnia wykonania testu. I tak w przypadku testu z moczu wynosi on co najmniej 10-14 dni, zaś we krwi można go wykonać po co najmniej 7 dniach. Możliwe, że stan zapalny i jego leczenie są przyczyną opóźnienia miesiączki.