Zapalenie jądra lewego

Witam! Stwierdzono u mnie zapalenie jądra lewego. Zostały mi przepisane leki i następną wizytę kontrolną mam za 2 tygodnie. Mam 23 lata i trochę byłem w szoku podczas wizyty u urologa, ponieważ nie zapytałem go, skąd mi się wzięła ta choroba, a on mnie tylko zapytał, czy miałem przypadkowe kontakty... A mianowicie nie miałem żadnych przypadkowych kontaktów, współżyję tylko z jedną osobą od 2 lat - z moją dziewczyną. Teraz nie wiem, czy to od niej się zaraziłem, czy skąd to zapalenie. Ona jest zadbana i zdrowa. Przez 2 lata nic się nie działo, dlatego proszę o pomoc. I jak z masturbacją? Jest zalecana podczas owego zapalenia czy nie bardzo? Pozdrawiam!

Witam!
Zapalenie jądra u młodych mężczyzn najczęściej jest spowodowane przez bakterie: Chlamydia trachomatis i Neisseria gonorrhoeae, które są patogenami przenoszonymi drogą płciową. W związku najprawdopodobniej do zakażenia doszło podczas kontaktów z Pańską stałą partnerką. Pańska partnerka mogła zostać zakażona podczas poprzednich kontaktów seksualnych lub nawet podczas korzystania z basenów czy kąpielisk poprzez uszkodzoną skórę lub błony śluzowej. Zalecenia mówią o unikaniu kontaktów płciowych bez zabezpieczenia prezerwatywą, ale wydaje się, że czas rekonwalescencji i pełnego powrotu do zdrowia będzie krótszy, jeśli podczas leczenia skupi się Pan na odpoczynku (leżenie) i unikaniu jakiegokolwiek ucisku moszny. Jednakże masturbacja nie jest przeciwwskazana. Jeśli po 3 dniach leczenia antybiotykiem nie nastąpi poprawa, należy zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu weryfikacji rozpoznania. Chciałbym również wskazać na konieczność wykonania badań w kierunku tych patogenów u Pana partnerki, gdyż jest to standardowe postępowanie w przypadku infekcji przenoszonych drogą płciową. Przebieg infekcji może być bezoobjawowy u Pana dziewczyny, ale w przypadku kolejnych kontaktów seksualnych może dojść do nawrotu infekcji u Pana. Zachęcam Pańską partnerkę do wizyty u ginekologa, a w przypadku braku skuteczności leczenia Pana infekcji konieczna jest ponowna wizyta u lekarza prowadzącego. Pozdrawiam serdecznie!