Zapalenie jaja płodowego

witam. moje pytanie-urodziłam 1 dziecko była to ciąża zagrożona ale dziecko urodziło się żywe aczkoiwiek dużo wcześniej bo w 29 tyg.powodem tego było zapalenie jaja płodowego teraz byłam w ciąży i była to ciąża pozamaciczna też było zapalenie czy jest prawdopodobne że kolejna ciąża też będzie zagrożona lub pozamacicą w bbu przypadkach było zapalenie i zaczęły się prolemy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kolejna ciąża obarczona jest ryzykiem wystąpienia podobnych symptomów i patologii. Nie jest to jednak zdarzenie pewne i nie koniecznie musi do niego dojść. Warto jednak dokładnie monitorować przyszłą ciążę.