Zapalenie jednostronne węzłów chłonnych szyi u 4-latka

Witam. Potrzebna mi pomoc. Mój synek, 4 latka ma zdiagnozowane przez lekarza rodzinnego zapalenie jednostronne węzłów chłonnych szyi. Z opisu wynika że jeden na 2 cm., drugi na 4 cm. , guzkowate. W czwartek zaczął przyjmować antybiotyk Taromentin 2x na dobę po 4 ml. Niestety od dzisiaj rana (sobota) cały czas utrzymuje się gorączka powyżej 38 st. C. Czy możliwe jest że antybiotyk nie działa?? Powinnam zgłosić się do weekendowej poradni??? Proszę o pomoc.

Witam. Jeżeli gorączka nie ma tendencji do zmniejszania się powinna Pani zgłosić się z dzieckiem do dyżurującej poradni pediatrycznej.